RELVALUBA

Print pagePDF pageEmail page

Relvaeksam

Relvaloa saamiseks tuleb edukalt sooritada relvaeksam. Eksam käsitleb relva soetamist, registreerimist, hoidmist, kandmist, võõrandamist ja seaduslikku kasutamist reguleerivate õigusaktide nõuete tundmist ning laskevigastuse korral kannatanule esmaabi andmist. Praktilises osas tuleb sooritada tulirelva tundmise test ning käsitsemise katse vastavalt taotletava tulirelva liigile. Eksamitulemus kehtib üks aasta alates eksami sooritamise päevast. Eksamil on 10 küsimst, millest õigesti tuleb vastata vähemalt 8-le. Küsimused ei ole testivormis ning kõik vastused tuleb vastajal lahti kirjutada. Tulirelva käsitsemise katse ebaõnnestumisel tuleb uus katse sooritada uuesti ühe kuu jooksul. Tähtaja möödumisel katset sooritamata tuleb uuesti teha ka kirjalik osa. Relvaeksami sooritamise eest tuleb tasuda riigilõivu.

Relva soetamisluba Relvaeksami sooritanud isikul on õigus taotleda relvaluba. Esmalt tuleb relva ostuks vajaliku soetamisloa saamiseks tuleb esitada avaldus kohalikku politseiprefektuuri. Pöörduda võivad vähemalt 18 aastased Eesti kodanikud ja isikud, kellele on väljastatud tähtajaline elamisluba. Soetamisloa või relvaloa saamiseks on taotleja kohustatud esitama:

kirjaliku avalduse, näidates selles soetada soovitava relva otstarbe, margi või liigi või konkreetse relva ja ka selle omaniku, kui tegemist on paralleelrelvaloa taotlemisega; isikut tõendav dokument, elamisluba või nende kinnitatud koopiad; tervisetõendi (perearsti ja psühhiaatri tõend). foto mõõtmetega 3×4 cm. Taotlus vaadatakse läbi hiljemalt kahe kuu jooksul. Soetamisluba on kehtiv kolme kuu jooksul, arvates loa väljastamise päevast. Luba võidakse pikendada kolme kuu võrra, kui pikendamise taotlus on esitatud enne soetamisloa kehtivusaja lõppu. Soetamisloa kehtivusaja lõppemisel tuleb taotleda uus soetamisluba. Enne avalduse esitamist tuleb tasuda ka riigilõiv.

Paralleelrelvaloa taotlemine

Füüsilisele isikule kuuluva relva kohta võidakse väljastada mitu relvaluba. Relvaluba, mis on väljastatud füüsilisele isikule, kes ei ole relva omanik, nimetatakse paralleelrelvaloaks. Paralleelrelvaluba antakse ühele või kahele füüsilisele isikule juhul, kui relvaomanik on andnud kirjaliku nõusoleku temale kuuluva relva kasutamiseks konkreetselt näidatud isiku või isikute poolt.

Taotlemiseks vajalikud dokumendid

  • avaldus (täidetakse koha peal), kuhu märgitakse konkreetse relva ja selle omaniku andmed
  • pass või ID-kaart
  • elamisluba (välismaalane)
  • perearsti poolt väljastatud tervisetõendi
  • 2 fotot mõõtmetega 30×40 mm
  • riigilõivu tasumist tõendav dokument
  • jahitunnistus (kui relva soovitakse osta jahipidamiseks)

Vaata lisaks:

 

detsember 2023
E T K N R L P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Arhiiv
Lahtioleku ajad
Esmaspäev 9.00-14.00
Teisipäev suletud
Kolmapäev 13:00-18:00
Neljapäev suletud
Reede 9:00-14:00
Laupäev suletud
Pühapäev suletud